Medalii rapidiste în prima zi a Internaționalelor

La Cluj-Napoca, pe Stadionul Cluj Arena, s-au desfășurat primele competiții din cadrul Campionatelor Internaționale de atletism ale României.

Rezultatele înregistrate de către secția de atletism a CS Rapid București sunt excelente. Cosmin Dumitrache a câștigat proba de 110 metri garduri, cu timpul de 14.20 secunde. Ionela Luca s-a impus la săritura cu prăjina, trecând peste ștacheta înălțată la 3.80 metri.

Adrian Vasile, la săritura în lungime, a cucerit medalia de bronz, cu o performanță de 7.58 metri, în timp ce Elena Viscun, la 100 metri garduri, a luat argintul, cu 14.12 secunde.

Bilanțul primei zile, la Internaționalele de sub Feleac, pentru Rapid București, numără patru medalii, dintre care două de aur, una de argint și una de bronz.