Medalii și recorduri naționale la Cupa României de haltere

Sportivii rapidiști au încheiat participarea la Cupa României de haltere pentru seniori, care a avut loc la Bascov, în județul Argeș.

În limitele categoriei de greutate de 90 de kilograme, Adela Pintilescu a cucerit medalia de bronz la total, la Cupa României, aceeași performanță fiind obținută și de Maria Grigoriu, la 63 de kilograme.

Noua achiziție a secției de haltere, Andrian Motricală, a cucerit medalia de aur a Cupei României, la categoria 105 kilograme. Cupa României a fost și etapă de calificare pentru finala Campionatelor Naționale.

În plus, la categoria 94 de kilograme, Paul Ioniță a stabilit trei noi recorduri de juniori, cu performanțele de 107 kilograme la smuls, 130 de kilograme la aruncat și totalul de 237 de kilograme.

Felicitări sportivilor pregătiți de Pavel Rugea și Marius Ulăreanu, la CS Rapid București!