Raport de activitate sportivă CS Rapid București – 2019

În anul 2019, sportivii și echipele CS Rapid București au avut o activitate sportivă foarte bogată. Iată, detaliat, raportul de activitate sportivă aferent anului 2019:

  • Secția ATLETISM

CAMPIONAT MUNICIPAL S,T,J   12 – 13.01.2019

Loc I – ANTON BIANCA – 200m

Loc I – ANTON BIANCA – 400m

 

CAMPIONAT NATIONAL UNIVERSITAR 26 – 27.01.2019 Bacau

Loc III – ANTON BIANCA – 400m

 

CAMPIONAT NATIONAL DE SENIORI SI TINERET

– indoor Sala Ioan Soter – Bucuresti 06 – 07.02.2019

Loc I – PUIU BEATRICE  – pentatlon

Loc I – PUIU BEATRICE  – greutate

Loc I – LAZARICA DAN CLAUDIU – inaltime

Loc II – STANCIU VALENTIN constantin – prajina

Loc III – POPA BOGDAN – prajina

Loc III – MIHALACHE MARIA – 60m – tineret

Loc III – BREAHNA ROBERT CRISTIAN – 60m – tineret

 

CAMPIONAT NATIONAL  J 1    22-23.02.2019 Bucuresti

Loc I – MIHALACHE MARIA – 60m

Loc II – BREAHNA ROBERT CRISTIAN – 60m

Loc III – DIDULESCU ELENA – inaltime

 

CAMPIONAT NATIONAL de juniori 2, Bucuresti 08 – 09.03.2019

Loc I – MIHALACHE MARIA – 60m

Loc II – RAZVAN DOROFTEI – prajina

Loc II – LUPESCU DIANA DENISA – triplusalt

Loc III – LUPESCU DIANA DENISA – lungime

Loc III – DIDULESCU ELENA – inaltime

 

CAMPIONAT NATIONAL  J 3    16-17.03.2019 Bacau

Loc I – LUPESCU DIANA DENISA – lungime

Loc I – LUPESCU DIANA DENISA – triplusalt

 

CAMPIONATELE INTERNAȚIONALE ALE ROMANIEI 07 – 08.06.2019 Cluj  N.

Loc III – VISCUN ELENA – 100 mg

Loc III – STANCIU VALENTIN – prajina

 

CAMPIONAT NATIONAL DE TINERET 14 – 15.06.2019 Pitesti

Loc I – BREAHNA ROBERT CRISTIAN – 100m

Loc III – ANTON BIANCA – 400m

Loc III – BISERICESCU MARIA – 200 m

 

CAMPIONAT NATIONAL  J 1    21-22.06.2019 Pitesti

Loc I – ANTON BIANCA – 400m

Loc I – MIHALACHE MARIA  – 100m

Loc I – BREAHNA ROBERT CRISTIAN – 100m

Loc II – DIDULESCU ELENA – inaltime

Loc III – ANTON BIANCA – 200m

Loc II – Stafeta 4x100m (Bisericescu M.,Anton Bianca,Barbu Alina, Mihalache Maria)

 

CAMPIONAT NATIONAL  J 2    28-29.06.2019 Pitesti

Loc I – Stafeta 4x100m (Lupescu, Bisericescu, Barbu, Mihalache)

Loc I – MIHALACHE MARIA  – 100m

Loc I- BISERICESCU MARIA – 200 m

Loc II- BISERICESCU MARIA – 100 m

Loc III- DIDULESCU ELENA  – inaltime

 

CAMPIONAT NATIONAL DE SENIORI SI TINERET 30 – 31.07.2019 Pitesti

Loc I – Stafeta 4x100m (Bisericescu Maria,Anton Bianca,Viscun Elena, Mihalache M)

Loc II – POPA BOGDAN – prajina

Loc III – MIHALACHE MARIA  – 100m

Loc III – IONUT GRECU – lungime

Loc III – TOMA CARMEN CRISTINA – triplusalt

Loc III – GRECU IONUT – decatlon

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE MARATON 13.10.2019 București

Loc III – NICOLAE GHEORHE

 

CAMPIONATUL INTERNAȚIONAL DE MARATON RAIFFESEN

 13.10.2019 București

Loc VII  – NICOLAE GHEORHE

 

CUPA DE IARNA  C.17.11.2019 Bucuresti

Loc III – NUTU ROBERT – 600 m

 

CUPA VOLUNTARI 20.10.2019 Sala Gabi Szabo

Loc II – Mielcea Ilinca – 400 m

 

Sportivi  lotul national:

Tineret:   Breahnă Robert, Bolocan Mihai

Juniori:   Bisericescu Martia Valeria, Lupescu Denisa, Didulescu Elena Valentina, Mihalache Maria, Guțu Iulian, Doroftei Răzvan, Barbu Alina

Sectie sportiva de nivel olimpic

  • SecȚia BOX

CUPA ROMANIEI  Cadeți 24.02.2019 – București

Loc III – PODARIU PAULA 50 kg.

 

CUPA MARTISOR 03.03.2019 – București

Loc I  – PODARIU PAULA cat.50 kg.

Loc I  – STAVRI DIMITRIE cat.25 kg.

Loc I  – STAVRI STEFAN  cat.45 kg.

Loc I  – STAVRI ANTONIE cat.69 kg.

 

CAMPIONAT NATIONAL DE CADETI 05 – 11.05.2019 Tg. Jiu

Loc I – GÎNDAC ALEXANDRU 46 kg.

Loc II – BAN EMIL CRISTIAN  72 kg.

 

CUPA ROMANIEI CADETI  07 – 14.07.2019 Tg. Jiu

Loc I – GÎNDAC ALEXANDRU 46 kg.

Loc II  – STAVRI STEFAN  41,5 kg.

Loc II – BAN EMIL CRISTIAN  72 kg.

Loc III – SAIOC ROBERT 76 kg.

 

CUPA ION PANDELE 30.08.2019 Ploiești

Loc I – PORADITU PAULA

Loc I – POPESCU MIRUNA cat. 62 kg

Loc I  – STAVRI DIMITRIE cat. 25 kg.

Loc I  – STAVRI STEFAN  cat. 45 kg.

 

CAMPIONAT NATIONAL CADETI  FETE 15 – 20.09.2019 Eforie Nord

Loc I – NICOLAE CARINA cat. 41,5 kg

Loc II – POPESCU MIRUNA cat. 62 kg

 

CUPA ROMANIEI TINERET 26 – 30.11.2019 Iași

Loc II – STAVRI ANTONIE 75 kg.

 

 

  • SecȚia HALTERE

 

CUPA ROMANIEI DE JUNIORI   18 – 22.03.2019  Bascov

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – total

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

 

CAMPIONAT NAȚIONAL DE JUNIORI  II 15 – 19.07.2019 Tg. Mureș

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – aruncat

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – smuls

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – total

Loc III – IONIȚĂ ROBERT 96 kg – aruncat

Loc III – IONIȚĂ ROBERT 96 kg – smuls

Loc III – IONIȚĂ ROBERT 96 kg – total

 

CAMPIONAT NAȚIONAL DE JUNIORI I  05 – 09.08.2019 București

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – smuls

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – aruncat

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – aruncat

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg  – smuls

Loc I – IONIȚĂ PAUL 102 kg – total

 

CAMPIONAT NAȚIONAL DE TINERET 02 – 06.09.2019 Arad

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – smuls

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – aruncat

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

 

CAMPIONAT EUROPEAN DE JUNIORI I – 22.10.2019  TEL AVIV, ISRAEL

Loc II – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – smuls

Loc III – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – aruncat

Loc IV – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

 

 

CAMPIONAT NAȚIONAL DE SENIORI 11 – 15.11.2019 Bascov

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – smuls

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – aruncat

Loc I – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

 

CAMPIONATE MONDIALE DE JUNIORI 20 ANI – FIJI

Loc IV – GRIGORIU MARIA LUANA cat.71 kg  – total

Sportivi promovați la lotul național Grigoriu Maria (sen., tin., jun.), Ionita Paul (tin., jun.)

 

 

  • SecȚia JUDO

 

Finala Campionatului National Individual – Seniori ( 23-24.03.2019 – IASI)

  • Hutanu Ana Maria – Locul II – Categoria 70 kg

 

Finala Campionatului National Indiv. U23 – Tin.(15-17.03.2019 – Dr. Tr. Severin)

  • Mirea David Ilias – Locul V – Categoria 81 kg
  • Constantin Marius – Locul V – Categoria 90 kg

 

Finala Campionatului National Indiv. U21 Jun.  (12-14.04.2019 – Dr. Tr. Severin)

  • Mirea David Ilias – Locul III – Categoria 81 kg
  • Maliarciuc Matei – Locul V – Categoria 90 kg

 

Finala Campionatului National Indiv. – U 18  Jun. II  (23-24.02.2019 – Craiova)

  • Maliarciuc Matei – Locul I – Categoria +90 kg

 

 

Cupa Romaniei  – Seniori (18.05.2019 – Poiana Brasov)

  • Can Metin – Locul V – Categoria 66 kg
  • Hutanu Ana Maria – Locul V – Categoria 63 kg

 

Finala Campionatului National Ne Waza – Seniori (19.05.2019 – Poiana Brasov)

  • Can Metin – Locul III – Categoria 66kg

 

Finala Campionatului National Ne Waza – U23 – Tineret (17.11.2019 – Deva)

  • Can Metin – Locul III – Categoria 66kg
  • Ionita Mario – Locul V – Categoria 81kg

 

Finala Campionatului National -Echipe – U23 – Tineret (16.11.2019 – Deva)

  • Locul V – Masculin

 

Finala Campionatului National Ne Waza – U21 – Juniori (06.10.2019 – Deva)

  • Mirea David – Locul VII – Categoria 81kg
  • Petrea Miler – Locul V – Categoria +81kg

 

Finala Campionatului National – Echipe – U21 – Juniori (05.10.2019 – Deva)

  • Locul V – Masculin

 

Finala Campionat National Individual – U16 – (31.03.2019 – Satu Mare)     

  • Dogaru Petrisor – Locul III – Categoria 42kg
  • Stan Leonardo – Locul V – Categoria 60 kg
  • Toader Alexandru – Locul V – Categoria 73 kg
  • Ivan Bogdan – Locul V – Categoria 73 kg

Finala Campionat National Individual – U14 – (30.03.2019 – Satu Mare)     

  • Nitu Antonio – Locul I – Categoria 38 kg
  • Muresan Simon Gheorghe – Locul I – Categoria 73 kg
  • Lacusta Alexandru Madalin – Locul II – Categoria 55 kg
  • Adrian David – Locul III – Categoria 66 kg
  • Ionescu Darius – Locul V – Categoria 46 kg
  • Vilcu Sabin – Locul V – Categoria 46 kg

 

Finala Campionat National Individual – U13 – (26.05.2019 – Timisoara)      

  • Soare Alexia – Locul I – Categoria 48 kg
  • Ciobanu Cezar – Locul I – Categoria 50 kg
  • Doana Georgian Locul II – Categoria 50 kg
  • Buta Denis Cristian – Locul II – Categoria 60 kg
  • Andrei Liviu – Locul III – Categoria 26 kg
  • Marin Denis Emilian – Locul III – Categoria +60kg
  • Constantin Gily Alexandru – Locul V – Categoria 50 kg

 

Finala Campionat National Individual – U15 – (25.05.2019 – Timisoara)      

  • Muresan Simon Gheorghe – Locul I – Categoria 66 kg
  • Nitu Antonio – Locul III – Categoria 38 kg
  • Petrescu Alexandru Ionut – Locul III – Categoria 60 kg

Finala Campionatului National Ne Waza – U 14-16 (12-13.10.2019 – Dr.Tr.Severin)

  • Nitu Antonio – Locul I – Categoria 38 kg
  • Constantin Gily – Locul II – Categoria 55 kg
  • Petrescu Alexandru ionut – Locul III – Categoria 60 kg
  • Stan Leonardo Cristian – Locul III – Categoria 73kg
  • Buta Denis Cristian – Locul V – Categoria 66 kg
  • Toader Alexandru – Locul V – Categoria 73kg
  • Baidan Robert – Locul V – Categoria 38kg

Finala Campionatului National Ne Waza – U13-15 (24-26.10.2019 – Ploiesti)

  • Badea Teodor – Locul II – Categoria 50kg
  • Buta Denis Cristian – Locul II – Categoria +60kg
  • Soare Alexia – Locul III – Categoria 52kg
  • Petrescu Alexandru Ionut – Locul III – Categoria 66kg
  • Baidan Robert – Locul V – Categoria 38kg
  • Berdan Silviu – Locul V – Categoria 50kg
  • Constantin Gily – Locul V – Categoria 50kg
  • Cosoianu George – Locul V – Categoria 60kg
  • Stanciu Maria – Locul V – Categoria +52kg

 

Campionatul Balcanic – Juniori II – (20-22.09.2019 – Muntenegru)

  • Maliarciuc Matei – Locul III – Categoria +90kg

Campionatul Balcanic U13 – (5-7.07.2019 – Timisoara)

  • Soare Alexia – Locul II – Categoria 48kg
  • Ciobanu Cezar – Locul II – Categoria 50kg

 

 

  • SecȚia KARATE

 

Cupa Okinawa  10.02.2019  COSR Izvorani   

LOC I  -48KG JUN – NICULAE FLORENTINA

LOC I -63KG JUN-MIHALACHE MIHAI

LOC II OPEN JUN – NICULAE FLORENTINA

LOCII -59KG JUN – SERBANESCU ALEXIA LACRAMIOARA

LOC III OPEN JUN – SERBANESCU ALEXIA LACRAMIOARA

LOC III SEN – GUTA ALINA MIHAELA -55KG

LOC III SEN -BELDEANU SABINA +68KG

LOC III SEN BOTEZ FLORIN -67KG

LOC III -63KG CAD-COSTACHE LUIS ANDREI

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE GOJU-RYU SALA POLIVALENTA,

COSR IZVORANI 03.03.2019

 

Seniori:

Loc I Matei Ioana Carmen;-50kg

Loc I Beldeanu Sabinas; +68kg

Loc II Guta Alina Mihaela;kata Goju Ryu

Loc II Guta Alina Mihaela -55kg

Loc II Constantin Roberta Eleonora;-68kg

Loc I Echipe Kata Sincron masculin (Birdes Bogdan, Nita Catalin, Sohanu Alexandru)

Loc II Echipe Kumite feminin (Guta Alina, Constantin Roberta, Beldeanu Sabina, Matei Ioana)

Loc II Echipe Kumite mascuin (Dumitru Marin, Birdes Bogdan,Sohanu Alexandru, Botez Florin)

Loc II Echipe Kata Sincron fem.(Niculae Florentina,  Serbanescu A Lacramioara, Iorga Bianca)

 

U21

Loc II  Constantin Roberta Eleonora; kumite -68kg

Loc III Constantin Roberta Eleonora; kata Goju Ryu

Loc I Echipe Kumite fem. (Serbanescu Alexia, Niculae Florentina, Iorga Bianca, Dinulescu Maria)

Loc II Echipe Kata Sincron feminin( Nastas Patricia, Gugiu Maria, Pena Ariadna)

 

Juniori:

Loc I Niculae Florentina  -48kg

Loc I Birdes Bogdan -76kg

Loc I Sohanu Alexandru; Kata Goju Ryu

Loc I Mihalache Mihai  -61kg

Loc I Iorga Bianca Alexandra -53kg

Loc II Serbanescu Alexia Lacramioara -59kg

Loc II Sohanu Alexandru -61kg

Loc II Niculae Florentina ;  kata  Goju Ryu

Loc II Birdes Bogdan; Kata Goju Ryu

Loc III Serbanescu Alexia Lacramioara; Kata Goju Ryu

Loc III Iorga Bianca Alexandra; Kata Goju Ryu

 

Cadeti:

Loc I Nita Catalin  -63kg

Loc II Nita Catalin; Kata Goju Ryu

Loc III Bulearca Giorgiana Alexandra +54kg

Loc II Echipe Kata Sincron (Voicu Alexandru, Dina Robert, Vulcan Toni)

 

Minicadeti:

Loc I Nastas Patricia; Kata Goju Ryu

Loc I Opran Mark Alexader -50kg

Loc I Dina Robert Andrei; Kata Goju Ryu

Loc I Nastas Patricia-40kg

Loc I Voicu Alexandru -55kg

Loc II Echipe Kumite masculin ( Voicu A., Opran Mark, Vulcan Toni, Dina Robert)

Loc III Echipe Kumite fem. (Pena A.,  Nastas Patricia, Gugiu M., Sombotfolvi M.)

 

Copii

Loc I Sulu Karina Mihaela; kata Goju Ryu

Loc I Sulu Karina Mihaela  -35kg

Loc II Floarea Andrei; Kata Goju Ryu

Loc II Pena Ariadna; Kata Goju Ryu

Loc  I Enache Raisa; Kata

Loc II Radu Alice; Kata

Loc III Salamu Eduar ; kata

Loc III Floarea Andrei +45kg

Loc III Ecsedi Cosmin ; Joc Tehnic

Loc III Gandac Luca; Kata

Loc III Sombotfolvi Melania +40kg

Loc I Kata sincron( Sulu Karina, Enache Raisa, Mazilu Diana)

 

 

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE INTERSTILURI

pentru minicadeti si seniori – COSR IZVORANI 17.03.2019

 

Seniori:

Loc I Iorga Vlad ;-84kg

Loc II Matei Ioana Carmen;-50kg

Loc III Constantin Roberta Eleonora;-68kg

Loc IV – Guta Alina Mihaela Kata

Loc I Echipe Kata Sincron fem. (Guta Alina Mihaela, Iorga Bianca , Niculae Florentina)

 

Minicadeti

Loc I Nastas Patricia -40kg

Loc III Opran Mark Alexander-50kg

Loc III Echipa Kata Sincron feminin( Nastas Patricia, Pena Ariadna, Gugiu Maria)

Loc III Echipa Kata Sincron masculin(Dina Andrei, Vulcan Antonio, Voicu  Cristian)

 

Campionatul European de Karate EKF Kata & kumite Seniori Guadalajara – Spania 28 – 31 Martie 

Iorga Vlad  loc VII

 

 

„Golden Belt”- 15.04.2019  Cacak,  Serbia

Loc II  Iorga Bianca Alexandra (-53kg) Juniori

 

CUPA ROMANIEI DE KARATE GOJU-RYU BRAZI-09.06.2019

SENIORI

Loc I Echipe Kata Sincron: Guta Alina , Iorga Bianca , Niculae Florentina

Loc I Matei Ioana Carmen-50kg

Loc II Guta Alina Mihaela -kata

Loc III Matei Ioana Carmen-55kg SI

 

JUNIORI

Loc I Iorga Bianca  -53kg

Loc I Iorga Bianca +59kg SI

Loc I Mihalache Mihai -68kg SI

Loc I Mihalache Mihai -61kg

Loc  I Serbanescu Alexia +59kg SI

Loc II Adochitei Alexandru  -kata

Loc II Serbanescu Alexia +59kg

 

CADETI

Loc I Costache Luis -70kg

Loc II Costache Luis +70kg SI

Loc II Gugiu Maria -kata

Loc III Adochitei Alexandru  +70kg SI

 

MINICADETI

Loc I Pena Ariadna- kata

Loc I Voicu Alexandru -kumite

Loc II Dina Robert -kata

Loc III Opran Mark- kumite

Loc III Sombotfolvi Melania- kumite

Loc III Dina Robert- kumite

Loc III Constantin Maya -kumite

Loc III Vulcan Antonio- kumite

 

 

COPII 3

Loc I Enache Raisa -kata

Loc I Floarea Andrei -kumite

Loc II Stefanescu Mihaela -kata

Loc III Floarea Andrei -kata

Loc III Laura Vasile- kumite

 

COPII 2

Loc I Salamu Eduard- kata

Loc I Salamu Eduard- kumite

Loc I Mazilu Diana- kata

Loc II Ecsedi Cosmin- kumite

Loc II Radu Alice -joc tehnic

Loc II Grosu David- kata

Loc III Radu Alice- kata

Loc III Sandu Darius -kata

Loc III Sandu Darius- joc tehnic

Loc III Jitaru Andrei -kata

 

 

Campionatul European de Karate Shito-Ryu 14-16 iunie 2019,  Arad

Locul II -echipa de kata sincron seniori feminin (Guta A., Niculae F., Iorga Bianca).

Locul I – Iorga Bianca  kumite juniori feminin -58kg

Locul II- Niculae Florentina kumite juniori feminin -50kg

Locul II- Sohanu Alexandru kumite juniori masculin +68kg

Locul II – Sulu Karina kumite 8-9 ani feminin -32kg

Locul V- Guta Alina Mihaela kumite seniori feminin -60kg

Locul V- Serbanescu Alexia kumite juniori feminin+58kg

 

 

International Karate Tournament „OPEN TÂRGOVIȘTE” 07.09.2019 Târgoviște

Seniori

Loc II Guta Alina Mihaela  open

Loc III Matei Ioana open

Loc II Gioanca Dragos +84kg

Loc III Dumitru Marin +84kg

 

U21

Loc I Iorga Bianca  Alexandra -53kg

Loc I Birdes Bogdan +68kg

Loc II Niculae Florentina -53kg

Loc III Serbanescu Alexia -59kg

 

Juniori

Loc I Iorga Bianca  Alexandra -53kg

Loc I Birdes Bogdan +68kg

Loc II Niculae Florentina -49kg

Loc III Serbanescu Alexia -59kg

Loc III Sohanu Alexandru

 

Minicadeti

Loc III  Pena Ariadna -50kg

 

Copii

Loc III  Grosu David -40kg

Loc III Salamu Eduard  kata

Loc III Sandu Darius -25kg

 

Campionatul Mondial de Karate Goju Ryu

Kuala Lumpur, Malaezia, 19-23.09.2019

Loc -I-Iorga Vlad (echipe kumite seniori)

Loc -I- Iorg Bianca Alexandra (echipe kumite feminin Juniori)

Loc -II-Iorga Vlad ( -84kg)

Loc -V-Iorga Bianca Alexandra (-53kg Juniori)

 

 

OPENUL ROMANIEI LA KARATE WKF 28.09.2019 Petroșani

Seniori:

Loc I  Alina Mihaela Guta Kata

Loc I Alina Mihaela Guta -55kg

Loc II Ioana Carmen Matei-50kg

Juniori:

Loc I  Bianca Alexandra Iorga -53kg

Loc I Florentina Niculae -48kg

Loc II Alexia Serbanescu -59kg

Loc II Sohanu Alexandru Marian-68kg

Locul III Bogdan Birdes -76kg

 

 

 

Campionatul European de Karate Wado-Kai, 05-06.10.2019   Budapesta, Ungaria

Loc III Alina Guta  seniori -55kg

Loc I  Bianca Alexandra Iorga -juniori -53kg

Loc I Florentina Niculae-juniori echipe kumite

Loc I Alexia Serbanescu – juniori echipe kumite

Loc III Florentina Niculae-juniori -53kg

Loc III Alexia Serbanescu – juniori-59kg

Loc III Bianca Alexandra Iorga  -juniori echipe kumite

De mentionat ca sportivele Florentina Niculae si Alexia Serbanescu  au reprezentat baza echipei de juniori feminin  care au clasat Romania pe primul loc.

 

 

INTERNAȚIONAL KARATE TOURNAMENT BUCHAREST CONTACT OPEN

20.10.2019 București

Loc I    – COSTACHE LUIS -cat. + 70 kg – Kumite Shobu Ippon cadeți

Loc I    – NASTAS PATRICIA  -cat. 47 kg – Kumite WKF cadeți

Loc II   – NASTAS PATRICIA  -cat. 47 kg – Kata cadeți

Loc III  – NASTAS PATRICIA  -cat. 45 kg – Kata WKF minicadeți

Loc II   – ADOCHITEI ALEXANDRU – cat. + 70 kg cadeți

Loc III  – ADOCHITEI ALEXANDRU – cat. + 70 kg Kumite Shobu Ippon cadeți

Loc I    – DINA ROBERT – cat. 45 kg. Kata minicadeți

Loc II   – DINA ROBERT – cat. 45 kg. Kumite minicadeți

Loc II   – SOMBOTFONI MELANIA -cat. + 54 kg – Kumite Shobu Ippon minicadeți

Loc III  – SOMBOTFONI MELANIA -cat. + 54 kg – Kumite WKF minicadeți

Loc III  – VULCAN ANTONIO -cat. 50 kg – Kumite Shobu Ippon minicadeți

Loc III  – PENA ARIADNA – Kata minicadeți

Loc I    – SULU KARINA- cat. 35 kg – Kumite copii 2

Loc I    – SULU KARINA- cat. 35 kg – Kata copii 2

 

CAMPIONAT MONDIAL cadeti si U 21, 23 – 27.10.2019 SANTIAGO, CHILE

Iorga Bianca Alexandra  –  loc V – cat. 53 kg Kumite juniori

 

 

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE GOJU RYU TRADITIONAL

COMPLEXUL OLIMPIC IZVORANI 3.11.2019

 

SENIORI

Loc I Florin Botez; -67kg kumite WKF

Loc I Sabina Beldeanu; +68kg kumite WKF

Loc I Sabina Beldeanu ;+68kg kumite Shobu

Loc II Constantin Roberta ;-68kg kumite

Loc II Alina Guta; -55kg  Kata

Loc II Alina Guta; -55kg kumite Shobu

Loc II Alina Guta ;-55kg kumite WKF

Loc III Marin Dumitru; +84kg kumite WKF

Loc III Florin Botez; -67kg kumite Shobu

Loc III Marin Dumitru; +84kg kumite Shobu

 

U21

Loc I Constantin Roberta ;-68kg kumite

Loc II Gabriel Miulescu; -75 kumite Shobu

Loc III Gabriel Miulescu ;-75 kumite kumite WKF

 

CADETI

Loc I Costache Luis cat. + 70 kg – Kumite

Loc I Costache Luis cat. + 70 kg – Kumite Ippon

Loc II Adochiței Alexandru + 70 kg Kata

Loc II Adochiței Alexandru + 70 kg Kumite

Loc II Adochiței Alexandru + 70 kg Kumite Ippon

 

MINICADETI

Loc I Nastas Patricia cat. 42 kg. – Kata

Loc I Nastas Patricia cat. 42 kg. – Kumite

Loc I Nastas Patricia cat. 42 kg. – Kumite Ippon

Loc II Dina Robert cat. 45 kg. – Kata

Loc II Dina Robert cat. 45 kg. – Kumite

Loc II Dina Robert cat. 45 kg. – Kumite Ippon

Loc II Sombotfoni Melania cat. + 47 kg – Kumite

Loc II Vulcan Antonio cat. -55 kg – Kumite

Loc III Adochiței Maria + 47 kg Kumite

Loc III Gugiu Maria + 47 kg Kumite

Loc III Pena Ariadna – Kata

Loc III Vasile Laura- Kata

 

JUNIORI

Loc I Forentina Niculae; -48kg kumite WKF

Loc I Alexia Lacramioara Serbanescu;-59kg  kumite WKF

Loc I Bogdan Birdes; +76kg kumite WKF

Loc I Catalin Nita -70kg; kumite wkf

Loc I Catalin Nita; kata

Loc II Alexandru Sohanu; -68kg  kumite WKF

Loc II Alexia Lacramioara Serbanescu; kata

Loc II Bogdan Birdes; -76kg kumite Shobu

Loc III Alexandru Sohanu; kata

Loc III Forentina Niculae; kata

 

COPII

Loc I Sulu Karina; kata

Loc I Sulu Karina; kumite

Loc I Eduard Salamu; kata

Loc II Claudia Mazilu; Joc Tehnic -25

Loc II Enache Raisa ; kata

Loc II Mazilu Diana ; Joc Tehnic

Loc III Alice Radu; kata

Loc III David Grosu; kata

Loc III David Grosu; -40kg kumite WKF

Loc III Claudia Mazilu; kata

Loc III Mazilu Diana; kata

Loc III Sandu Darius; kata

Loc III Sandu Darius; Joc Tehnic

 

ECHIPE

LOC II  Kumite feminin seniori( Alexia Serbanescu Alina Guta, Sabina Beldeanu,

Florentina Niculae)

Loc III  Kumite masculin seniori ( Gioanca Dragos, Dumitru Marin, Miulescu Gabriel,

Botez Florin)

Loc I    Echipe – Kata ( Voicu A., Adochiței A., Dina R.)

Loc III  Kumite masculin  juniori( Sohanu Alexandru, Catalin Nita, Birdes Bogdan)

Loc II   Echipa Kumite minicadeti fete ( Nastas P., Gugiu M., Adochitei M., Pena A.)

Loc III  Echipa Kumite minicadeti fete ( Sombotfoni M., Vasile L., Constantin M.)

Loc II   Echipa – Kata copii 3 (Sulu K., Enache K., Mazilu D.)

 

 

Campionatul National de Karate INTERSTILURI, cad., jun, si U21

23.11.2019 – Izvorani

Au participat 227 de sportivi din 52 de cluburi.

 

U21 ( Tineret )

Loc II  Dinulescu Maria Teodora ; -50kg

Loc II  Constantin Roberta – 68 kg

Loc III Dinulescu Maria Teodora ; Kata

Loc III Paven Bogdan Adrian; Kata

Loc III Costache Luis  cat. + 70 kg

Loc II  Echipe Sincron Kata ( Sohanu Alexandru, Nita Catalin, Birdes Bogdan)

Loc III Echipe Sincron Kata ( Serbanescu Alexia, Niculae Florentina, Iorga Bianca)

 

JUNIORI:

Loc I  Iorga Bianca Alexandra;-53KG

Loc II Niculae Florentina Nicoleta;-48kg

Loc II Serbanescu Alexia Lacramioara; -59kg

Loc II Birdes Bogdan; +76kg

Loc IV Sohanu Alexandru

Loc IV Nita Catalin -70kg

 

 

Cupa Scorpion  – Sala Apollo Bucuresti -08.12.2019

 

Loc I   Birdes Bogdan -76kg

Loc I   Niculae Florentina -48kg

Loc I   Iorga Bianca -53kg

Loc III Sohanu Alexandru -67kg

 

Sportivi la loturile nationale:

Seniori:

Iorga Vlad  -84kg

Matei Ioana Carmen-50kg

Beldeanu Sabina  +76kg

Guta Alina -55kg

U21

Constantin Roberta -67kg

Dinulescu Maria-50kg

Juniori:

Iorga Bianca Alexandra -53kg

Niculae Florentina -48kg

Sebanescu Alexia Lacramioara- 59

Birdes Bogdan -75kg

Sohabu Alexandru -63kg

Sectie sportiva de nivel international

 

  • SecȚia LUPTE LIBERE

 

CUPA PRIMĂVERII 22 – 24.02.2019 Tecuci

Loc I – TÎRȚAN DAVID cat. 48 kg

Loc I – NECHITA ALEXANDRU cat. 86 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL (zonă calificare) 22 – 24.03.2019 Tg. Jiu

Loc I – PÎRVU ANA MARIA cat. 49 kg

VIȘAN DAMIAN – calificat finală

TUDOR DAVID  – calificat finală

GRIGORAȘ GABRIELA calificat finală

 

CAMPIONAT NAȚIONAL (zonă finala) 28 – 31.03.2019  Târgoviște

Loc I – GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg

PÎRVU ANA MARIA cat. 49 kg – calificat

VIȘAN DAMIAN – calificat

TUDOR DAVID  – calificat

 

CAMPIONAT NAȚIONAL SENIORI – ZONĂ   17 – 19.05.2019  Cluj

OANCEA BEATRICE cat.70 kg – calificat

FODOR DENISA cat. 57 kg – calificat

GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg – calificat

MOAJER GABRIEL cat. 86 kg – calificat

GUDEI ALEXANDRU cat. 97 kg – calificat

ZAHARIA RADU cat. 125 kg – calificat

TĂNASĂ GHEORGHIȚĂ cat. 66 kg – calificat

 

CAMPIONAT NAȚIONAL CADEȚI – FINALA 30 – 31.05.2019 Constanța

Loc II – PÎRVU ANA MARIA cat. 49 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL INDIVIDUAL SENIORI – FINALA 18 – 21.07.2019 Reșița

Loc II – OANCEA BEATRICE cat. 76 kg

Loc III – FODOR DENISA cat. 57 kg

Loc III – MOAJER GABRIEL cat. 97 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL SENIORI 18 – 21.07.2019 Reșița

Loc II – OANCEA BEATRICE cat. 76 kg

Loc III – FODOR DENISA cat. 57 kg

Loc III – MOAJER GABRIEL cat. 97 kg

 

FESTIVALUL OLIMPIC AL TINERETULUI EUROPEAN BAKU  22.07.2019

Loc II – PÎRVU ANA MARIA cat. 49 kg

 

CAMPIONATELE  INTERNAȚIONALE  ALE ROMANIEI – SENIORI 

02 – 05.08.2019 București

Loc III – FODOR DENISA cat. 57 kg

Loc III – OANCEA BEATRICE cat.72 kg

 

CUPA MICII CAMPIONI – 08.2019 Onești

Loc I – TÎRȚAN DAVID cat. 44 kg

Loc I – VIȘAN DAMIAN cat. 60 kg

 

 

CAMPIONAT NAȚIONAL LUPTE PE PLAJĂ SENIORI – 28 – 01.09.2019 Constanta

Loc III- PÎRVU ANA MARIA cat. 50 kg

Loc III – MOAJER GABRIEL cat. 90 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL JUNIORI – 12 – 15.09.2019 Târgoviște

Loc I- PÎRVU ANA MARIA cat. 53 kg

Loc II – GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg

 

CAMPIONAT BALCANIC DE JUNIORI 2 – 02 – 07.10.2019 Bulgaria

Loc I- PÎRVU ANA MARIA cat. 49 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL TINERET – U 23 – FINALA 03-06.10.2019 Covasna

Loc II – GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg

Loc II – FODOR DENISA cat. 59 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL JUNIORI IV – 17 – 20.10.2019 Medgidia

Loc I – TÎRȚAN DAVID cat. 42 kg

 

CUPA ROMANIEI CADETI 01 – 03.11.2019 Pitești

Loc I- PÎRVU ANA MARIA cat. 53 kg

 

CUPA ROMANIEI JUNIORI 1- FINALA 07 – 10.11.2019 Putna

Câștigătoare a titlului de Supercampioană PÎRVU ANA MARIA cat. 53 kg

Loc I- PÎRVU ANA MARIA cat. 53 kg

Loc I – GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg

 

CUPA ROMANIEI  Seniori 15-17.11.2019 Sf. Gheorghe

Loc II – OANCEA BEATRICE cat. 76 kg

Loc III – GORGOȘ GABRIELA cat. 50 kg

Loc III – MOAJER GABRIEL cat. 97 kg

 

Sportivi promovati la loturile nationale:

  • seniori: Oancea Beatrice, Moajar Gabriel
  • tineret: Gorgoș Gabriela, Fodor Denisa,  Pîrvu Ana Maria
  • juniori: Tîrțan David, Pîrvu Ana Maria

Sectie sportiva de nivel international

 

  • SecȚia LUPTE GRECO–ROMANE

TURNEU CALIFICARE CNI JUNIORI 29 – 31.03.2019 Târgoviște

Loc I – DRAGOMIR MIHAI cat. 130 kg

Loc II – FLOREA ROBERT cat. 87 kg

Loc III – ONAȘ MIHAI cat. 60 kg

 

CAMPIONAT NAȚIONAL INDIVIDUAL CADEȚI 30.04 – 02.05.2019 Constanța

Loc III – DUMITRESCU FLORIN cat. 55 kg

Loc III – DRAGOMIR MIHAI cat. 110 kg

Loc III – ONAȘ MIHAI cat. 60 kg

 

CAMPIONAT NATIONAL SENIORI 18 – 21.07.2019  reșița

Loc I – CARAȘ IONUȚ cat. 87 kg.

 

CAMPIONAT NAȚIONAL INDIVIDUAL JUNIORI 15.09.2019

Loc II – DRAGOMIR MIHAI cat. 110 kg

Loc III – FLOREA ROBERT cat. 97 kg

 

 

CAMPIONAT NAȚIONAL ECHIPE seniori  – FINALA 09.2019 Tg. Mureș – loc III

 

CAMPIONAT NAȚIONAL TINERET – U 23 – FINALA 03-06.10.2019 Covasna

Loc II – CARAȘ IONUȚ cat. 87 kg.

Loc III – ONAȘ MIHAI cat. 60 kg

 

CUPA ROMANIEI Cadeti – 01 – 03.11.2019 Pitești

Loc III – DUMITRESCU FLORIN cat. 55 kg

Loc III – DRAGOMIR MIHAI cat. 110 kg

 

CUPA ROMANIEI JUNIORI 08 – 10.11.2019 Putna

Loc II – FLOREA ROBERT cat. 97 kg

Loc III – DRAGOMIR MIHAI cat. 130 kg

 

CUPA ROMANIEI – Seniori 15 – 17.11.2019 Sf. Gheorghe

Loc II – CARAȘ IONUȚ cat. 87 kg.

Sportivi promovati la loturile nationale: Caraș Ionuț (seniori), Dumitrescu Florin (jun.)

 

  • SecȚia POPICE

 

Medalie de bronz senioare Campionat Național pe echipe

Medalie de bronz senioare Cupa României echipe

Campionatele Naționale individuale de seniori – 4 medalii:

– argint la tandem mixt

– bronz la tandem mixt

– bronz la sprint

– bronz la individual clasic

 

Campionatele Naționale individuale de juniori și tineret

– argint la tandem U18

– argint la tandem U23

 

Locul 4 la Campionatul Național de tineret U23 echipe.

 

Maria Enescu participare cu echipa națională a României la Campionatul Mondial pe echipe și la Campionatele Mondiale individuale

 

Calificarea în cupele europene cu echipa, grație clasării în Campionatul Național

 

Sportive promovate la loturile nationale:

  • lot junioare: Enescu Maria;
  • lot senioare: Șchiopescu Ștefania, Băicoianu Andreea.

 

  • Sectia Baschet Feminin

 

Locul 10 în Liga Națională

Locul 4 în Campionatul Național de junioare U20

Locul 3 Cupa Romaniei 3 x 3

Sportivi promovati la loturile nationale: Stan Claudia, Manea Teodora, Cazacu Sonia

 

 

  • SecȚia BASCHET MASCULIN

 

Locul 14 în Liga Națională

Sportivi promovati la loturile nationale

lot seniori: Bordei Catalin, Bogdan Sandu

 

  • SecȚia Handbal Feminin

 

Promovarea în Liga Națională

Selectarea unor jucătoare în lotul național

Optimi de finală Cupa Romaniei

Titlul de Campionană Municipală jun. IV

Sportivi promovati la loturile nationale: Andreea Popa, Cojocaru Sabina

 

  • SecȚia POLO Masculin

Campionatul National  Superliga loc 6

Selecționarea a doi jucători în lotul național

 

  • SECȚIA POLO FEMININ

 

Câștigarea campionatului național și a Cupei României la seniori

Medalie de argint în Campionatul Național de junioare U19

Selecționarea a 12 sportive în loturile naționale

Participarea la Campionatul European de junioare U19

 

Sportivi promovati la loturile nationale

  • lot junioare U 17 : Bunea Andra, Lazar Bianca, Serpu Iulia, Togănel Diana (U15);
  • lot senioare: Simion Floria, Toth Johana, Marican Valentina, Iancu Alberta, Olteanu Alina.

Sectie sportiva de nivel  international

 

  • SecȚia VOLEI FEMININ

 

Promovarea în Divizia A1

Medalie de argint la Festivalul Olimpic al Tineretului European (două sportive selecționate)

Locul 6 la Campionatul Mondial de junioare U18 (o sportivă selecționată)

Optimi de finală în Cupa României

 

Sportive promovate la lotul national:Cojocaru Andra, Alexandru Adriana, Spinoche Alexandra, și Zadorojnai Cătălina.

 

 

3.2.15.SecȚia Volei Masculin

 

Ocuparea unui loc promovabil în Divizia A2

Locul 7 la Campionatul Național de volei pe plajă

Sportiv promovat la lotul national  Chicu Laurentiu