Rezultate excepționale pentru karateka

La Buzău, în acest week-end, au avut loc Campionatele Europene ESKU de karate, precum și Openul Internațional al României. Rezultatele sportivilor legitimați la CS Rapid București, la cele două competiții, sunt excepționale.

Vom începe întâi cu competiția continentală, medaliile feroviare fiind următoarele:

Seniori:

  • Locul I -Guta Alina (kata)

– Matei Ioana (kumite -50kg)

-Beldeanu Sabina (kumite SI +68 kg)

– Constantin Roberta (kumite -68 kg)

  • Locul II -Iorga Vlad (kumite SI -84 kg)

-Matei Ioana (kumite SI -50 kg)

-Beldeanu Sabina (kumite SI +68 kg)

  • Locul III -Dumitru Marin( Kumite SI +84kg si kumite +84 kg)

-Iorga Vlad (kumite -84 kg)

-Guta Alina (kumite -55 kg)

 

                Under 21:

  • Locul I – Guta Alina (kumite SI -55kg)

-Constantin Roberta (kumite -68kg)

-Dinulescu Maria(kumite -50kg)

 

Juniori:

  • Locul I -Dinulescu Maria (kumite -48 kg)

-Iorga Bianca (Kumite -53 kg)

  • Locul III -Iorga Bianca (kumite SI -53 kg)

 

Cadeti:

  • Locul I -Niculae Florentina (kumite SI -47 kg)

-Mihalache Mihai (kumite SI -52kg)

  • Locul II -Mihalache Mihai (kumite -52 kg)
  • Locul III – Birdes Bogdan (kumite SI -70 kg)

-Adochitei  Alexandru (kumite SI +70 kg)

-Niculae Florentina (kumite -47 kg)

-Sohanu Alexandru (kumite SI -57 kg)

-Serbanescu Alexia (kumite Si -54 kg, kumite -54 kg)

La Openul Internațional, rezultatele obținute de karateka rapidiști au fost:

Seniori:

  • Locul I -Guta Alina (kata)

– Matei Ioana (kumite -50kg)

-Beldeanu Sabina (kumite SI +68 kg)

– Constantin Roberta (kumite -68 kg)

  • Locul II -Iorga Vlad (kumite SI -84 kg)

 

  • Locul III -Dumitru Marin( +84kg si kumite +84 kg)

-Guta Alina (kumite -55 kg)

 

                Under 21:

  • Locul I – Guta Alina (kumite SI -55kg)

-Constantin Roberta (kumite -68kg)

-Dinulescu Maria(kumite -50kg)

 

Juniori:

  • Locul I -Dinulescu Maria (kumite -48 kg)

-Iorga Bianca (Kumite -53 kg)

 

 

Cadeti:

  • Locul I -Niculae Florentina (kumite SI -47 kg)

-Mihalache Mihai (kumite SI -52kg)

Locul III – -Serbanescu Alexia (kumite Si -54 kg, kumite -54 kg

-Birdes Bogdan (kumite SI -70 kg)

-Adochitei  Alexandru (kumite SI +70 kg)

-Sohanu Alexandru (kumite SI -57 kg)

 

Antrenor coordonator -Mihalache Mihaela

Antrenor secund-Sirbu Iuliana Nadia