A început ediția a XXXI-a a Jocurilor Olimpice de vară

Ediția cu numărul XXXI a Jocurilor Olimpice de vară a început recent, la Rio de Janeiro, în Brazilia. CS Rapid București, ca instituție sportivă de valoare și tradiție, salută deschiderea oficială a celui mai mare eveniment sportiv planetar și, pe această cale, urează sportivilor români implicați în competiții, mult succes!

CS Rapid București are un trecut olimpic cuantificat în participări ale sportivilor legitimați la clubul feroviar, locuri fruntașe, medalii și titluri olimpice.

În plus, CS Rapid București recunoaște valoarea educativă și culturală a Jocurilor Olimpice, salutând câștigurile sociale și de imagine aduse sportului, implicit clubului nostru, de organizarea unui astfel de eveniment de proporții.

Citius, Altius, Fortius!