Baschetbalistele au debutat cu dreptul în turneul de promovare

La Timișoara, la Sala ”Constantin Jude”, a debutat astăzi turneul de promovare în Liga Națională de Baschet Feminin. CS Rapid București a dispus, în meciul inaugural, de CS Agronomia București cu scorul de 71-61 (16-21, 16-13, 30-11, 9-16).

Echipa noastră, pregătită de antrenorul Dan Militaru, a avut următoarea distribuție: Raluca Matei (o recuperare, 2 pase decisive), Claudia Stan (10 puncte, 7 recuperări), Alexandra Pantazi, Monica Nicolaescu (12 recuperări, 3 pase decisive, 4 intercepții), Natalia Burlakova (17 puncte, 4 recuperări, 3 intercepții), Gabriela Vlad, Florina Stănici (18 puncte, 5 recuperări, 6 pase decisive, 3 intercepții), Ana Cuatu (2 recuperări, o pasă decisivă),  Lovasz Iszabela (9 puncte, 8 recuperări, 2 intercepții), Adelina Duță, Alexandra Lupusavei (12 puncte, 2 recuperări, o pasă decisivă), Maria Țicu (5 puncte, 2 recuperări).

În celălalt meci, CSU Alba Iulia a dispus de SCM Timișoara, cu 65-56.

Mâine, fetele noastre dispută al doilea joc al turneului, contra celor de la SCM Timișoara, de la ora 19.30.