Baschetbaliștii victorie clară cu Brăila

Echipa masculină de baschet CS Rapid București, antrenată de Bulancea senior și junior, a obținut un succes clar, în turneul semifinal al Ligii I. La Sala Polivalentă ”Rapid”, baschetbaliștii noștri au depășit pe Cuza Sport Brăila cu scorul de 82-67 (15-26, 23-17, 24-14, 20-10). După un prim sfert ezitant, băieții noștri și-au intrat în ritm și au câștigat fără emoții.

Coșgeter a fost Angel Santana, 21 de puncte, 8 recuperări, la egalitate cu Cătălin Bordei, 21 de puncte, 5 recuperări și 3 pase decisive. Mircea Neagoe a terminat cu un double-double alcătuit din 17 puncte și 11 recuperări, iar statisticile lui Andrei Zarojanu includ 13 puncte marcate.

Cu 18 puncte în cont, echipa noastră a urcat pe locul 5 în clasament, dar, din nefericire, a ratat orice șansă matematică de a ajunge la turneul final. Băieții se pregătesc acum de ultima partidă a sezonului, cea cu CSM VSKC Miercurea Ciuc.