Căprioarele pleacă spre Timișoara

Echipa feminină de volei a CS Rapid București, pregătită de către tandemul Mihai Duță – Nicușor Armeanu, abordează în acest week-end turneul de baraj pentru promovarea în Divizia A1.

Căprioarele nu o au în plenitudinea forțelor fizice pe coordonatorul Diana Macovei (probleme la spate), în timp ce Bianca Mușetoiu acuză și ea o entorsă la gleznă.

Cu toate acestea, fetele noastre sunt optimiste și vor lupta pentru promovare, cu toate că restul competitoarelor sunt foarte valoroase. echipele cu care ne vom confrunta în acest patrulater sunt Universitatea Cluj, CSM 2007 Focșani și gazda competiției, UVT Agroland Timișoara.

Meciurile vor avea loc la Sala Polivalentă ”Constantin Jude” din Timișoara, în perioada 12-14 mai. Ședința tehnică va avea loc pe 11 mai, atunci urmând a se trage la sorți ordinea jocurilor.