Căprioarele test reușit

Echipa feminină de volei CS Rapid București a susținut o partidă de verificare la Sala ”DIinamo” în compania puternicei formații dinamoviste. Pe parcursul celor patru seturi desfășurate, rapidistele s-au mișcat foarte bine, chiar dacă rezultatul, ținând cont de diferența de valoare și de eșalon, nu ne putea fi favorabil.

Antrenorul principal al echipei noastre, Mihai Duță, ne-a declarat: ”Sunt foarte mulțumit de modul cum s-au mișcat fetele. Avem elemente de valoare, dornice de afirmare, iar media de vârstă a echipei este foarte mică. Sper ca în viitor, la Rapid să facem o echipă redutabilă”.

Rapidul va juca în seria Est a Diviziei A2, urmând să debuteze oficial, în campionat, în luna octombrie. Până atunci, pe 16 septembrie, la Sala Rapid, este programat un nou joc de verificare pentru Căprioare, cu SCM Pitești.