Cristina Ceaușescu medaliată cu argint la FOTE

La Gyor, în Ungaria, s-a terminat astăzi turneul de handbal feminin din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului European. Echipa națională de junioare sub 17 ani a României, cu Cristina Ceaușescu printre portărițe (foto 1), a disputat finala contra selecționatei similare a țării gazdă, Ungaria.

Tricolorele au pierdut cu scorul de 30-23, intrând în posesia medaliilor de argint. În grupe, România învinsese Ungaria cu 23-20, dar acum, în meciul decisiv, raportul de forțe s-a inversat.

În orice caz, medalia obținută de Cristina Ceaușescu este una importantă pentru clubul nostru, motiv pentru a ne bucura de acest succes. La ora meciului, colegele Cristinei, din echipa CS Rapid USL Metrou București, aflate în cantonament la Petroșani (foto 2), i-au ținut pumnii tinerei noastre jucătoare.

Felicitări!