Debut glorios pentru echipa de handbal în EHF Champions League

Sambătă echipa de handbal feminin ne-a adus o mare bucurie! Debut cu dreptul în EHF Champions League, victorie la prima apariţie în acest sezon în cea mai tare competiţie intercluburi din lume!
Succesul în faţa formaţiei croate Lokomotiva Zagreb a fost bifat chiar în fieful acesteia. Rapid a lăsat la cabine emoţiile debutului şi a luptat cu o determinare extraordinară. Știm, mulți le-au considerat favorite pe fetele noastre, dar Liga Campionilor e Liga Campionilor! Nu există adversari slabi în această competiție.
La revederea cu Europa, după 16 ani de pauză, echipa noastră a arătat încă o dată ce înseamnă spiritul Rapidului! Și am simțit acest spirit la fiecare fază, la fiecare fluier al arbitrilor, la fiecare gol al nostru, la fiecare paradă a portarilor noștri!
Abia așteptăm să jucăm la București, alături de fanii noștri! Ne vedem duminică, la Sala Polivalentă, împotriva echipei franceze Metz, începând cu ora 15:00.
Hai, Rapid! 🇱🇻🇱🇻🇱🇻