A doua victorie pentru baschetbalistele rapidiste

La Sala Polivalentă ”Rapid” a continuat turneul contând pentru Campionatul Național de baschet feminin, tineret U20. Echipa noastră s-a impus categoric în fața celor de la Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Oradea, cu scorul de 98-32. În celălalt meci, CSS CSM Târgoviște a dispus cu 69-48 de CSS ”Nagy Mozeș” Tg. Secuiesc.

Clasamentul turneului, după două runde, este următorul:

  1. Rapid București 4 puncte, coșaveraj 167-78
  2. CSS CSM Târgoviște 4 puncte, coșaveraj 170-93
  3. CSS ”Nagy Mozeș” Tg. Secuiesc 2
  4. Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Oradea 2

Pe 29 noiembrie, de la ora 13.00, la Sala Polivalentă ”Rapid” începe cuplajul etapei a treia, cu partida dintre echipa orădeană și cea covăsneană. Rapidistele întâlnesc CSS CSM Târgoviște, în derby-ul competiției, de la ora 15.00.