A doua victorie pentru poloiști

Echipa masculină de polo CS Rapid București a obținut un al doilea succes în fața lanternei roșii Poli Cluj, cu scorul de 18-12. Ieri, băieții antrenați de Silviu Ceobanu se impuseseră în fața aceluiași adversar, cu 22-6, la Bazinul Floreasca din Capitală.

Astfel, la întreruperea campionatului, giuleștenii se află pe locul 6 în ierarhia Superligii Naționale, cu 12 puncte. Competiția se va relua după partida naționalei cu Slovacia, programată în 6 decembrie, la Izvorani, în Liga Mondială. La lot a fost chemat și jucătorul nostru Victor Antipa.

Pe de altă parte, la popice, echipa noastră feminină a pierdut la Tg. Mureș, în Campionatul Național de tineret U23, în fața celor de la Electromureș Romgaz Tg. Mureș, cu scorul general de 3045 la 2820 popice doborâte. water-polo-laptop-wallpapers