Două victorii giuleștene pe semicerc

Echipele de handbal feminin ale CS Rapid București au repurtat victorii importante în acest week-end. Senioarele, sub titulatura CS Rapid USL Metrou, s-au impus în Divizia A, în dificila deplasare de pe terenul celor de la HCF Piatra Neamț, cu scorul de 37-22 (17-9). Pentru elevele antrenorului Vasile Mărgulescu este a 15-a victorie consecutivă în actuala stagiune.

Echipa noastră a fost susținută frenetic de o galerie formată din peste 100 de suporteri, care au creat o atmosferă senzațională la Sala Sporturilor din Piatra Neamț.

La junioare II, rapidistele s-au impus în fața celor de la ACS Școala gen. nr. 181 București, cu scorul de 23-21 (12-10). Colegele de la junioare III au pierdut pe teren propriu meciul cu echipa similară a CSM București, scor 29-20 (12-9).