Dublă victorie pentru poloiști

Echipa masculină de polo Rapid București a obținut un dublu succes în etapa de debut a returului Superligii Naționale, în deplasare cu Crișul Oradea. În primul meci, elevii antrenorului Silviu Ceobanu s-au impus cu scorul de 14-6, golurile fiind marcate de Paul Bordea și Dan Rujan câte 3, Roberto Vlad și Alex Crăiniceanu câte 2, Ionuț Tem, Bogdan Giuclea, Vlad Orescovici și Andrei Claudiu.

În cel de-al doilea meci, feroviarii au câștigat mult mai greu, cu scorul de 9-8, golurile purtând semnătura lui Bogdan Giuclea 3, Ionuț Tem, Vlad Orescovici, Paul Bordea, Andrei Claudiu, Alex Crăiniceanu și Vlad Vasile.

Echipa noastră a acumulat, după aceste succese, 18 puncte, consolidându-și locul al cincilea în clasament.

Victoriile sunt un important tonus înainte de Cupa României, competiția în care vom aborda cel mai echilibrat sfert de finală, cu Dinamo București, pe 19 ianuarie.