Echipa de popice a jucat cu Siderurgica Hunedoara

Echipa feminină de popice CS Rapid București, antrenată de către Vasilica Pometcu, a disputat în dimineața zilei de astăzi o partidă în Campionatul Național de tineret pe echipe, în compania formației similare de la Siderurgica Hunedoara. Partida s-a disputat la Arena de popice Conpet din Ploiești fiind câștigată de hunedorence cu scorul de 2851-2756.

Maria Enescu, 504 popice doborâte, alături de Ștefania Șchiopescu, 492 de popice doborâte, au fost liderii de eficiență ai formației noastre.

De asemenea, merită remarcat efortul făcut de sportive tinere, cu potențial, care completează echipa rapidistă: Cristina Popescu, Denisa Marin, Ani Popescu, Daria Ioniță sau Andreea Alexandru.

Fetele care nu se aflau pe pistă, lansând bile, s-au transformat în galerie pentru colegele lor aflate în joc. Acesta este spiritul rapidist, iar clubul nostru, se știe, este un vechi fieff al popicelor.