Echipele de baschet la turneul final

Echipele de baschet 3X3, masculin și feminin, aparținând CS Rapid București, vor participa, în acest week-end, la turneul final al Campionatului Național, care va avea loc la Tg. Jiu, în județul Gorj. În urma turneelor preliminare, echipele noastre au obținut dreptul de a participa la turneele finale, urmând să lupte pentru medalii.

Iată lista completă a echipelor participante, mai jos.

Masculin: Rapid Bucuresti, SCMU Craiova, CSU Stiinta Bucuresti, BC CSU Sibiu, ABC Athletic Constanta, CSM CSU Oradea, CSO Voluntari, Cuza Sport Braila, CSM Sighetul Marmatiei, U-Banca Transilvania Cluj-Napoca, Phoenix Galati, BCMU FC Arges CSM Pitesti.

Feminin: Agronomia Bucuresti, CSU Stiinta Bucuresti, Phoenix Constanta, CSM Satu Mare, Rapid Bucuresti, FCC ICIM CSB Arad, Universitatea Cluj-Napoca, Sportul Studentesc, CSTB Olimpia CSU Brasov, CSU Alba Iulia, CSM Targoviste, ACS KSE Tg. Secuiesc.