Evoluție bună a echipei de popice

La Arena de popice Conpet Ploiești a avut loc ultima etapă a Campionatului Național feminin pe echipe, la popice tineret. Echipa Rapid București, pregătită de către Vasilica Pometcu, a disputat o partidă cu Conpet Ploiești, pierdută cu scorul de 2818-2750.

Scorul echipei noastre este unul mai bun decât la precedentele runde. Evoluție bună au avut Maria Enescu și Denisa Marin, ambele cu câte 486 de popice doborâte. Lor li s-a adăugat tânăra de doar 14 ani, Cristina Popescu, cu un scor personal de 484 de puncte.

Cu această etapă s-a încheiat sezonul regulat al competiției. În luna aprilie, la Cluj, va avea loc play-off-ul, însă se va intra cu punctajul acumulat în sezonul regulat, așa că șansele fetelor noastre la o medalie sunt foarte mici.

Mult succes mai departe!