Halterofilii au ajuns la Onești

Lotul de haltere al CS Rapid București se află în aceste zile la Onești, unde concurează la etapa Campionatelor Naționale de tineret U23, competiția contând și pentru Cupa României.

Delegația feroviară se compune din următorii sportivi: Alberto Dumitru și Pavel Tucaliuc, ambii la categoria 56 de kilograme, Cătălin Ioniță 61 de kilograme, Mihai Petre 69 de kilograme, Paul Ioniță și Dumitru Marga, ambii la 85 de kilograme, Maria Grigoriu, 63 de kilograme.

Antrenorii care însoțesc echipa giuleșteană sunt Pavel Rugea și Marius Ulăreanu.

Obiectivul principal este ca toți sportivii noștri să se califice pentru etapa finală a Campionatelor Naționale. Lotul CS Rapid București are o medie de vârstă foarte scăzută, majoritatea halterofililor având cel mult 17 ani.

O fotografie de grup poate fi vizualizată pe profilul oficial de Facebook, Club Sportiv Rapid București.