Handbalistele au jucat în superioritate numerică la Piatra Neamț

Echipa feminină de handbal CS Rapid USL Metrou București a obținut duminică, la Piatra Neamț, cea de-a 15-a victorie consecutivă în Divizia A. Acest lucru a fost posibil și grație faptului că echipa noastră a evoluat, pe tot parcursul meciului, în… superioritate numerică.

Rapidistele au jucat cu un om în plus. personajul colectiv al galeriei rapidiste a dat forță și a îmboldit permanent formația antrenată de Vasile Mărgulescu.

Este un motiv în plus pentru suporteri să le mulțumim pentru efortul de a fi parcurs, în week-end, aproape 800 de kilometri dus-întors, pentru a fi alături de fete. Giuleștenii au avut un comportament ireproșabil, iar la sală au dominat fundalul sonor prin cântece, scandări și repertoriul foarte variat. Bannerele afișate de ei au colorat peisajul și au demonstrat tuturor de ce Rapidul reprezintă un spirit unic, greu de demonstrat pentru cei care nu vibrează în această notă alb-vișinie.

Mulțumim încă odată pentru tot, dragi suporteri!

Vă așteptăm oricând, să deveniți jucătorul suplimentar al echipelor CS Rapid București!