Înfrângere la 9 goluri pentru handbaliste

Echipa feminină de handbal CS Rapid USL Metrou București a pierdut partida din Liga Națională, disputată în deplasare contra celor de la AHCM Slobozia, cu scorul de 31-22 (15-10). Formația noastră a fost condusă tot timpul pe tabela de marcaj, momentele fluctuante fiind prea dese în evoluția noastră. Am avut câteva reveniri spectaculoase, însă nu am reușit decât să ne apropiem de localnice, fără a le contesta conducerea jocului.

Golurile echipei noastre au fost marcate de: Oana Bucă 5, Alexandra Trifan 4, Andreea Popa și Andreea Trăilă câte 3, Andreea Cruceanu, Elena Dache și Mihaela Doica toate câte 2, Ana Chirigiu.

După acest insucces, formația rapidistă, cu 6 puncte, ocupă locul 12 în clasament.

Următoarea partidă va avea loc pe teren propriu, la Sala Polivalentă ”Rapid”, pe 1 noiembrie, de la ora 17.30, contra puternicei CSM Roman.