Iohanna Toth cea mai tehnică poloistă

După cum deja am anunțat în repetate rânduri, echipa feminină de polo CS Rapid București a cucerit medaliile de argint la Campionatul Național de senioare, al cărui turneu final s-a desfășurat în acest week-end, la Alba Iulia.

Pe lângă performanța de echipă, cea mai mare a clubului nostru în 2018, am remarcat și un premiu individual care dă greutate acestui titlu de vicecampioană națională. Iohanna Toth, jucătoare de echipa națională a României, a fost declarată, de către specialiști, drept cea mai tehnică jucătoare a campionatului.

De asemenea, dorim să mulțumim și partenerilor noștri, Brenntag, un constant susținător al polo-ului feminin, care ne-au ajutat în obținerea performanței cu care ne mândrim.

Și cum rămăsesem datori la capitolul foto, am atașat o fotografie de grup, realizată chiar pe marginea bazinului albaiulian, la finele meciului ce a tras cortina peste campionat.

Mult succes fetelor mai departe!