Iuliana Geană a revenit la Rapid

După o absență de trei ani de zile, timp în care s-a dedicat familiei, handbalista Iuliana Geană este gata să revină pe terenul de joc. Jucătoarea de 33 de ani s-a înțeles cu CS Rapid USL Metrou București.

Iuliana Geană ar putea reveni pe teren sâmbătă, atunci când echipa noastră întâlnește, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 12-a, cu începere de la ora 16:00. „M-am întors cu toată încrederea și iubirea față de clubul Rapid pentru a ajuta cât pot de mult echipa. La bine și la greu! Hai Rapid!”, a declarat Iuliana Geană pentru www.handbalvolei.ro.

Coordonatoarea de joc a mai evoluat pentru Rapid București și în trecut, în perioada 2006-2009. În cariera sa, Geană a mai trecut pe la CSM Roman, Remin Deva, CSM București, CSM Ploiești și Știința București.