Meci amânat pentru baschetbaliste

Echipa feminină de baschet CS Rapid București își amână debutul în Liga I. Partida care trebuia să se dispute la finele acestei săptămâni, contra celor de la Politehnica Național Iași, s-a amânat pentru o dată care se va stabili ulterior. Inițial, formația ieșeană a intenționat să se retragă din competiție, dar în cele din urmă, pe adresa clubului nostru a sosit înștiințarea că ieșencele vor rămâne în competiție, dar solicită amânarea meciului din prima rundă.

Iubitorii baschetului feroviar sunt însă așteptați la Sala Polivalentă ”Rapid” sâmbătă, 29 octombrie, cu începere de la ora 12.00, când vor evolua junioarele U18. Acestea au un meci care contează ca fiind n deplasare cu ACS Champions București, dar gruparea respectivă ar fi dorit să fie implicată într-un cuplaj baschetbalistic, alături de senioare. Partida junioarelor a rămas stabilită în sala noastră, unde vă invităm să susțineți culorile alb-vișinii.