Medalie de bronz pentru echipa de popice

La Cluj-Napoca s-a desfășurat turneul final al Cupei României la popice feminin. Echipa noastră s-a descurcat foarte bine, obținând un rezultat remarcabil, de 3183 de popice doborâte. Cu această sumă, formația noastră s-a clasat pe locul al treilea, cucerind medalia de bronz.

Rapidistele, pregătite de antrenoarea Vasilica Pometcu, au fost devansate de Electromureș Romgaz Tg. Mureș și Conpet Ploiești. Din alcătuirea noastră s-au remarcat, prin rezultatele înregistrate pe pistă, Andreea Băicoianu cu 580 de popice doborâte, dar și Georgeta Olteanu, cu 552 de popice doborâte.

Le felicităm pe fetele noastre, care se antrenează în condiții deosebit de dificile, iar sacrificiile lor fac ca echipa să reziste și să meargă mai departe.

La polo feminin, junioarele au cedat cu 12-10 în turneul junioarelor, la Oradea, împotriva echipei locale Crișul.

La polo masculin, în Superliga masculină, Rapid a pierdut astăzi revanșa cu Dinamo, cu scorul de 13-5.