A noua victorie consecutivă a Căprioarelor

Echipa feminină de volei CS Rapid București a repurtat astăzi o frumoasă victorie în Divizia A2, împotriva celor de la CSM Focșani. Victoria ”Căprioarelor”, antrenate de Mihai Duță și Nicu Armeanu, s-a notat în minimum de manșe. Rezultatul final a fost 3-0 (25-9, 25-20, 25-20), voleibalistele noastre înregistrând astfel a noua victorie, din tot atâtea posibile. Mai trebuie adăugat că tehnicienii noștri au rulat tot lotul, dorind să vadă la lucru și jucătoare de viitor, ori aplicarea unor scheme tactice noi, în condițiile unui adversar real.

Cuplajul de astăzi, de la Sala Polivalentă ”Rapid” a fost deschis de băieți, care s-au înclinat cu scorul de 3-1 (20-25, 25-21, 25-22, 25-23) în fața celor de la Știința București. Apreciem că echipa noastră masculină s-a comportat paradoxal față de fete, neavând o atitudine de învingător, dovadă și rezultatul final. Ne miră această atitudine, în condițiile în care, în iarnă, s-au efectuat transferuri importante la nivelul lotului de jucători.