Poloistele au pierdut în Germania

Echipa națională feminină de polo a României a cedat cu scorul de 22-14 în prima manșă a play-off-ului de calificare la Campionatul European de senioare, contra Germaniei, la Hamburg.

Din echipa națională au făcut parte patru rapidiste: Iohanna Toth, marcatoare a unui gol, Floria Simion, Albertha Iancu și Andra Bunea.

Returul, decisiv pentru accederea la turneul final continental, va avea loc pe 3 martie, la Izvorani.

Tot de la polo, echipa națională masculină a României a participat în Ungaria, la Cupa Europei, unde a obținut locul secund. Rezultatele poloiștilor au fost: 7-4 cu Franța, 7-9 cu Ungaria și 5-5 cu Georgia. Managerul echipei noastre feminine, Cosmin Radu, a înscris în fiecare meci pentru tricolori, terminând cu un total de 5 goluri. Contra Ungariei, valorosul nostru produs poloistic a marcat un hattrick.