Poloiștii au finalizat cantonamentul de la Brașov

Echipa masculină de polo CS Rapid București s-a aflat, pentru 10 zile, într-un cantonamrent de pregătire la Brașov. Sportivii noștri, sub comanda cvadruplului campion național cu Rapid, Silviu Ceobanu, au tras din greu, îmbinând înotul cu antrenamentele tactice și cu cele de pe uscat.

Formația noastră a încărcat bateriile, iar acum se pregătește pentru debutul în noul sezon competițional. În prima etapă dublă a Superligii vom juca în Ghencea, cu campioana națională en-titre Steaua, care acum se află la Rijeka, pentru grupa celui de-al doilea tur preliminar din Liga Campionilor. Meciurile sunt programate vineri, 21 octombrie, de la ora 18.30, respectiv sâmbătă, 22 octombrie, de la 11.30.

După aceea va urma o altă deplasare pentru caschetele feroviare, la Brașov, pentru partidele cu Sportul Studențesc Corona.

Mult succes echipei noastre de polo pe apă!