Programul activităților de la Sala Polivalentă ”Rapid” în această săptămână

Deoarece la precedentul material nu am putut fi extrem de exacți în ceea ce privește programul echipelor noastre din week-end, revenim acum, după ce unele aspecte s-au clarificat. Astfel, partida de handbal feminin pe care intenționam să o disputăm pe teren propriu, cu Știința Bacău, în organizarea băcăuancelor, nu s-a confirmat de către Federația Română de Handbal. Cum meciul respectiv este pus exact în aceeași zi cu partida de Cupă, rezultă că jocul de campionat se va amâna pentru o dată pe care forul național ne-o va transmite.

În funcție de meciurile de handbal, s-a putut determina și programul partidelor de baschet. Astfel, echipele noastre vor avea următorul program, la Sala Polivalentă, în acest week-end:

joi 4 mai, ora 17.00, CS Rapid USL Metrou București – Danubius Galați, handbal feminin, Cupa României

sâmbătă 6 mai, ora 12.00, CS Rapid – Politehnica Iași, baschet masculin, Liga I, turneul semifinal

duminică, 7 mai, ora 11.00, CS Rapid USL Metrou – Spartac București, handbal feminin, Divizia A

duminică, 7 mai, ora 13.00, CS Rapid – CS Agronomia București, baschet feminin, Liga I, turneul semifinal