Rezultate bune ale atleților rapidiști

La Campionatele Naționale de atletism Copii categoria I, etapa de zona  desfășurate sâmbătă la București sportivii de la CS Rapid București au reuștit sa obțină 7 clasări in primele trei locuri.
 Mihăilescu Matei, locul I la 200mg și locul II la 60mg, Floares Elena, locul 2 la 60 mg și 3 la săritura în înălțime, Drăghici Antonie locul III la aruncarea greutății si Răduț Andreea locul II la 1500m, Lazăr Matei locul 3 la săritura în înălțime.
Rezultate foarte bune au fost obținute de sportivii noștri și la Campionatul Național de J2 etapa I, desfășurat vineri și sâmbătă la București:
Bisericescu Maria a obținut două locuri II, alerga d 12.42sec., P.B. la 100m și 25.24 sec la 200 mp, performanță foarte buna pentru aceasta categorie de vârstă și care reprezintă și baremul de calificare pentru Festivalul Olimpic al Tineretului, concurs care se va desfășura la Baku, capitala Azerbaidjan.
Didulescu Elena s-a clasat pe locul III la săritura în înălțime cu o performanță de 1.55m.
Competițiile atletice au avut loc la Stadionul ”Iolanda Balaș-Soter” din București.
Felicitări sportivilor și antrenorilor!