Sportivi noștri Guta Alina

Sportivi noștri Guta Alina, Dinulescu Maria, Serbanescu Alexia, Tudor Alexandru si Lapusca Ionut, au participat la Cupa ”District 6″ în data de 5 noiembrie, la sala de sport a Liceului Mircea Eliade. La competiție au fost înscriși 650 de sportivi, din 26 de cluburi. 🥋
Aceasta competiție a reprezentat o verificare înainte de Campionatul Național de Karate Goju Ryu, pentru copii, minicadeți, cadeți, juniori, U21 și seniori, care se va desfășura duminică 20 noiembrie 2022, în Sala Sporturilor Romeo Iamandi – Buzău.
Rezultatele sportivilor rapidisti sunt:
Guta Alina -locul I -55kg SEN si I Kata
Serbanescu Alexia-locul I -68kg SEN si I Shobu ippon -68kg
Maria Dinulescu -locul I -50kg U21 si II Shobu ippon SEN
Tudor Alexandru -locul I +84kg SEN si II -84kg U21
Lapusca Ionuț -locul I +70 kg CAD, I +70 Shobu Ippon CAD si I -76kg JUN
Felicitări și succes în continuare!🇱🇻🇱🇻