Start cu dreptul pentru baschetbalistele U20

La Sala Polivalentă ”Rapid” a început astăzi primul turneu al Campionatului Național de tineret u20 la baschet feminin. Rapid București s-a impus cu scorul de 69-46 în fața celor de la CSS ”Nagy Mozeș” Tg. Secuiesc.

Echipa noastră este alcătuită din următoarele sportive: Raluca Mihai, Alexandra Pantazi, Irina Enache, Lorena Candoi, Ana Stanecu, Beatrice Popa, Teodora Manea, Maria Țicu, Cristina Grigore, Alina Podar, Bianca Pîrvu și Adelina Duță. Antrenori sunt Ioana Pinter și Dan Militaru.

În celălalt meci al zilei, CSS CSM Târgoviște a dispus cu 101-45 de Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Oradea.

Mâine, de la ora 13.00, echipa noastră joacă împotriva bihorencelor, urmând ca pe 29 noiembrie să avem meci cu CSS CSM Târgoviște, de la ora 15.00.

Mult succes!