Trei handbaliste accidentate

Echipa feminină de handbal CS Rapid USL Metrou București va efectua deplasarea la Zalău cu un lot decimat de accidentări.

Buletinul medical al feroviarelor nu este deloc optimist, după ce Ana-Maria Chirigiu și Roxana Bodîrlău au suferit accidentări care necesită intervenții chirurgicale.

O altă extremă, Alina Gheorghe, s-a accidentat recent și necesită recuperare, dar fără operație.

Toate tratamentele medicale și recuperatorii sunt plătite de CS Rapid București.

Problema mare este însă că lotul s-a redus la doar 13 jucătoare, din 22 cu câte s-a început competiția. Glumind amar, putem spune că, proverbial, ”la omul sărac nici boii nu trag”. Echipa noastră are cel mai mic buget dintre toate competitoarele din Liga Florilor, vin meciuri foarte grele și, colac peste pupăză, a venit și această serie neagră a accidentelor.

Hai Rapid!