Trei medalii pentru judoka rapidiste

Echipa feminină de judo a CS Rapid București a participat la Campionatele Naționale de tineret U23, de la Drobeta Turnu Severin.

La categoria de greutate 63 de kilograme, Ana Maria Huțanu a cucerit medalia de aur și titlul de campioană națională. La categoria de greutate 70 de kilograme, campioană națională este rapidista Iulia Cosmina Lambescu, în timp ce pe locul al treilea s-a clasat o altă sportivă a noastră, Yasmina Paraschiv.

În limitele categoriei de greutate de 57 de kilograme, Andra Teodora Oprea a pierdut ultimul meci din recalificări și s-a situat pe locul 5 în clasamentul final.

În ierarhia întocmită pe totalul cluburilor, CS Rapid București a ocupat, la Drobeta Turnu Severin, onorantul loc 3.

Echipa de judo a CS Rapid București a fost condusă de către antrenorul Cristian Pintrijel.