Ultimul amical pentru handbaliste

Astăzi, cu începere de la ora 17.30, echipa feminină de handbal CS Rapid USL Metrou București, susține un joc amical, ultimul din perioada de pregătire, în compania junioarelor U19 de la CSM București.

Jocul va avea loc la Sala Polivalentă ”Rapid”.

Debutul echipei noastre în sezonul oficial va fi pe 18 septembrie, de la ora 13.00, la Constanța, parteneră de întrecere fiind Universitatea Neptun din localitate. Avem informații că un grup de suporteri rapidiști vor efectua deplasarea pe Litoral, pentru a le susține pe fete, fapt pentru care le mulțumim anticipat.

De asemenea, handbalista Georgiana Brătulescu, accidentată la amicalul cu Știința București, va fi supusă astăzi unei intervenții chirugicale, așa că vă invităm să vă gândiți la ea și să o susțineți moral.

Noi toți suntem Rapid București!