Veni, vidi, vici!

Veni, vidi, vici! 🇱🇻🇱🇻🇱🇻
Suntem pe primul loc în grupă! La egalitate cu egala noastră de săptămâna trecută, Metz! Fetele noastre au venit, au văzut și au învins la Kastamonu, în Turcia, într-o partidă contând pentru etapa a treia a Grupei B a Women’s EHF Champions League. Dincolo de scorul meciului, 33-26 pentru echipa noastră, confruntarea găzduită de „Kastamonu Merkez Spor Salonu” a arătat că Rapid își merită locul după trei etape din actualul sezon al celei mai importante competiții din lumea handbalului la nivel de club.
Două victorii și un egal, acesta e bilanțul trupei lui Carlos Viver în acest moment! E doar începutul, știm asta, ne așteaptă un drum foarte greu împreună, dar important e că avem moral, avem atitudine. Important e că Rapid e acolo, sus, în elita handbalului european și mondial.
Următorul meci al Rapidului în Liga Campionilor va fi duminică, 9 octombrie, la Mioveni, cu Team Esbjerg, semifinalistă a ultimei ediții! Până atunci, ținem aproape!
Hai, Rapid! 🇱🇻🇱🇻🇱🇻