Victorie pentru voleibaliste

Echipa feminină de volei Rapid București a dispus într-o partidă de verificare, desfășurată la Sala Polivalentă ”Rapid”, de CSO Voluntari, cu scorul de 4-1.

Fetele noastre au exersat mai multe scheme tactice în vederea debutului în Divizia A2 într-un meci în care protocolul a impus disputarea a cinci seturi, indiferent de rezultat. Antrenorii Mihai Duță și Nicu Armeanu sunt încrezători în ceea ce privește noul sezon al Căprioarelor.

Echipa noastră va juca un alt amical pe 21 septembrie, ora 19.00, la Sala Rapid, cu FC Argeș Pitești, urmând ca revanșa să aibă loc o zi mai târziu, în Trivale.

Pe de altă parte, staff-ul tehnic al secției de volei rapidiste a luat contact cu o competiție majoră. Profitând de faptul că Ruse, oraș bulgar de graniță, găzduiește jocuri de la turneul final al Campionatului Mondial masculin de volei, s-a mers la fața locului pentru a o vedea la lucru pe Brazilia, campioana olimpică en-titre, care a câștigat o grupă spectaculoasă, secondată de Olanda și Franța.